Doprava a rady

Doručení:

ČR - na dobírku: Česká pošta

Zboží z našeho e-shopu Vám bude zasláno prostřednictvím České pošty jako Balík do ruky zpravidla do druhého dne od obdržení objednávky. Cena poštovného do částky 1.499,- Kč včetně DPH činní 175,- Kč. Od částky 1.500,- Kč včetně DPH poštovné a balné neúčtujeme a je zcela ZDARMA.

SR - platba předem: DPD Private

Objednávky zákazníků ze Slovenska přijímáme v minimální hodnotě 900,- Kč. Platbu je možno provést na dobírku nebo bankovním převodem na náš účet. Zásilku dopravuje přepravní společnost DPD a bývá zpravidla doručena do tří dnů. Přepravní poplatek na Slovensko je vždy 200,- Kč.

Osobní odběr:

Osobní odběr zboží je možný v naší prodejně na adrese OHŇOSTROJE servis s.r.o., Všechovice 5, 666 03 Tišnov 3 v Po,St,Pá: 9-15 hodin a Út,Čt: 9-16 hodin. Jiný časový termín lze dohodnout na tel. 776 075 751.

Značky, které musí pyrotechnika obsahovat

označení výrobků podle Tříd musí obsahovat lvíčka - výrobek je schálen pro Český trh

označení výrobků podle Kategorií musí obsahovat značku CE - výrobek je v souladu se směrnicemi Evropské Únie


Jak se chovat k pyrotechnice a samoobslužným ohňostrojům?


Co s vyhořelou pyrotechnikou

Po použití nechte pyrotechniku, či ohňostroj vychladnout, pokud bude žhavý či dýmit, zalíjte jej vodou a nenechávejte na větru. Vítr by mohl rozdmýchat oheň a výrobek by mohl začít hořet. Vychladnutý výrobek poté vyhoďte jako běžný komunální odpad. Nevhazujte i vyhořelou pyrotechniku do otevřeného ohně, i zdánlivě prázdný obal může obsahovat nějakou tu výbušku a mohlo by to kolem vás začít nekontrolovatelně bouchat.


Jak na déšť a sníh

Uchovávejte pyrotechniku v suchu a při normální pokojové vlhkosti. Při odpalování je dobré do odpalu výrobek chránit před nepřízní počasí zakrytím (igelitem), nebo výrobek donést na místo těsně před odpalováním. Jakýkoliv pyrotechnický výrobek snese trochu dešťě či vlhkosti, ale rozhodně není voděodolný. Používejte s pyrotechniku s rozumem a stejné je i používání v dešti či za bouřky. Pokud navlhne zelená zápalnice, výrobek nebude hořet!!!


Směr výmetu

Veškeré pyrotechnické výrobky mají určený směr, kterým směřuje jejich efekt. Pozorně si přečtěte návod a nikdy nezapalujte pyrotechniku opačně položenou, či jinak než je v návodu!!! Předejdete tím nekontrolovaným explozím na zemi a zbytečným škodám jako jsou propálené věci, či drobné popáleniny přihlížejících osob. Pyrotechnika má za úkol dělat radost případně to má být pěkná tečka za hezkým večerem. Nekažte si ho nepozorností či lajdáctvím. Ušetří vám to pak mnoho zbytečných starostí.


Jak nakládat s pyrotechnikou

S pyrotechnikou zacházejte opatrně, je to přece jen výbušnina a případná destrukce obalu může při zapálení výrobek změnit v nepříjemný zážitek. Daný efekt, který se má vytvořit v určité výšce na nebi se může při poničeném obalu nekontrolovatelně vytvořit kdekoliv, jen né tam kde by jste jej čekali. Házení a padání na pevný povrch pyrotechnickému výrobku rozhodně neprospěje. Může se narušit vnitřní uspořádáni jednotlivých pyrotechnických složí a z výrobku se stane nekontrolovatelný vybuchujicí předmět.