Domů

ohňostroje pyromuzikální

 

Jedná se o nejmodernější pojetí ohňostrojného představení, který je dokonalým spojením hudby a ohňě. Jde o perfektní sladění jednotlivých pyrotechnických efektů s hudbním podkladem představujicí ohnivé divadelní představení.

Nejdůležitější jsou fyzikální znalosti pyrotechnických výrobků, čili jejich výškový dolet, rozptyl na obloze, zvuková a světelná reakce, ale i to, s jakým předstihem musí dojít k elektrickému podnětu, aby světelný obraz korespondoval s hudbou. Každá ohňostrojná firma si na základě svých zkušeností vytváří vlastní know-how.

 

Ideální scéna pro takové představení je 50-100 m šířky s viditelností od země do výšky 0-50m Pokud to místo dovolíí, ohňostroj je rozdělen a poté i odpalován z vícero míst a plocha produkce se tím několika násobí. Jednotlivé efekty se navzájem kříží , doplňují nebo se jich odpalije více současně i z různých míst Každý z efektů má své dané místo i čas a jednotlivé tóny jsou zvýrazněny vhodným pyrotechnickým předmětem. Díky rychlé dynamice a použití výcero pyromateriálu současně na více místech se pyromuzikální představení dlouhé do 4-6 min při velkém rozpočtu i 15min.

Pro přesné přižazení efektu k danému tónu hudby se nejčastěji používají
jednoranné výmety a moduly - výmetné řady, což je vlastě spojení několika výmetnic, speciální baterie výmetnic Z,O,V, FAN. Další efekty mohou být i stroboskopy, fontány, bengálské ohně a při větších akcích i kulové pumy.
 

Jsme schopni zrealizovat i částečný pyromuzikální ohňostroj navazující na klasický ohňostroj nebo výškový ohňostroj.


FOTOgrafie Z pyromuzikálních OHŇOSTROJŮ
 

Další videa můžete zhlédnout na našem  youtube profilu, klikněte zde