Domů

vodní světelná fontána

Potřebujete překvapit přátele, obchodní partnery nebo občany netradičním vystoupením?

Předvedeme Vám podívanou na kterou se nezapomíná!
Nabízíme mobilní vodní světelnou fontánu za kterou nemusíte jezdit do Prahy, ale která přijede až k Vám!
Podmínkou je pouze možnost připojení k vodnímu zdroji. Ideální jsou požární nádrže, bazény i rybníky v obcích, kde vodní proudy padají zpět do vody a odraz barev na hladině zvyšuje efekt celé produkce.
Profesionální přístup a kvalitní provedení včetně ozvučení celé akce to je záruka spokojenosti našich klientů.
Produkce pořádáme v období květen až říjen vždy o víkendech (v sobotu). V místě produkce je potřeba dostatečný vodní zdroj, potřebné množství vody na produkci se pohybuje kolem  43 kubickych metrů vody.

Základní cena Světelné vodní fontány je 18.500,- Kč + 21% DPH bez dopravy a ozvučení. Cena dopravy je závislá na vzdálenosti od obce Malhostovice za 2 nákladní vozidla. Orientační cenu vám sdělíme na e-mailu:
info@ohnostroje-servis.cz nebo nás můžete kontaktovat telefonicky:

Bližší informace podá pan Krkavec tel. 776 075 751.

Fontána a ohňostroj

Vodní světelnou fontánu můžeme předvézt společně s ohňostrojem, kde z důvodu nutnosti úplné tmy pro fontánu se ohňostroj odpalujeme před, nebo po produkci fontány. Můžete také zvolit levnější variantu kdy bude ohňostroj odpalován v závěru produkce fontány jako gradující závěrečné finále. Produkce fontány s ohňostrojem je vždy ozvučena naší hudební aparatůrou.

Historie Malhostovické fontány

V roce 1950 bylo zakoupeno pro obec Malhostovice hasičské auto vybavené čerpadlem. Při první prezentaci obyvatelům někdo dostal nápad osadit trysky do provizorních skruží a předváděla se fontána. Toto byl popud pro výrobu současné fontány.
V roce 1953 Byla mobilní fontána dokončena a její podoba byla zachována dodnes . Od roku 1953 do roku 1970 sjezdila celé Československo, kdy se využívala jako atrakce pro slavnostní příležitosti v obcích.
Největší slávu zažila fontána v roce 1955, kdy při příležitosti Hasičských výstav v Brně, byla fontána umýstěna do parku v Brně - Lužánkách a celý týden bylo večerní představení.
Po roce 1970 došlo v hasičském sboru k útlumu všech akcí, kdy starší členové odcházeli od sboru a mladí neměli zájem.

Toto období trvalo do roku 1991, kdy staří členové za pomoci mladých předvedli fontánu v činnosti na Malhostovském koupališti. Byl to nový impuls na znovuvskříšení fontány. Od té doby jezí Malhostovická vodní světelná fontána po celé České republice s 5 - 10 produkcemi ročně. Fontána je nazvučená a spolu s fontánou můžete shlédnout i ohňostroj který odpaluje profesionální firma Cipytex ohňostroje.

Technické údaje


  • šířka 16m
  • hloubka 6m
  • manipulační prostor za fontánou minimálně 10m
  • výška středního proudu 26m
  • spotřeba vody asi  43m3
  • pohon - 2 požární stříkačky PPS 12
  • 18 hadic "c"
  • 4 hadice "b"
  • elektrické napětí 220 V 3x16 A (3 kW)
  • délka produkce je asi 15 až 20 minut

Videa níže vám přiblíží fontánu.FOTOGrafie VODNÍ SVĚTELNÉ FONTÁNY